Spacer sposobem na spędzanie czasu i poprawę zdrowia oraz odporności

Wiele osób nie przepada za wyczerpującymi ćwiczeniami, codziennym bieganiem, czy treningiem na siłowni. Jednak mimo to często dopadają nas wyrzuty sumienia dotyczące zaniedbania swojego organizmu, braku aktywności fizycznej.

Przyjemną i nie wymagającą aktywnością jest spacer. Wydawać by się mogło, że taka forma ruchu nie da efektów – to błąd. Spacer doskonale wpływa na nasz organizm.

Dlaczego spacer ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie?

Największą przewagą spaceru nad innymi formami aktywności jest fakt, iż może go wykonywać każdy niezależnie od wieku, stanu zdrowia i kondycji. To bezpieczny sposób na zachowanie sylwetki, gdyż regularne spacerowanie podkręca metabolizm, a co za tym idzie – spalanie tkanki tłuszczowej przebiega szybciej. Dodatkowo podczas spacerów do organizmu dostarczamy zwiększoną ilość tlenu. Ma to wpływ na pracę naszego układu oddechowego, serca, a także układu nerwowego – jest to doskonały lek na problemy ze snem czy koncentracją. Warto podkreślić, że w trakcie spaceru, tak samo jak przy innych aktywnościach, wydzielane są endorfiny oraz serotonina, dlatego jest doskonały sposób na walkę ze stresem.

Regularność to podstawa

Jak w każdej czynności, tak samo ze spacerami potrzebna jest regularność. Zaleca się spacerować 5 razy w tygodniu przez 30 minut. Wielu specjalistów mówi, aby codziennie wykonywać 10 tysięcy kroków. To naprawdę łatwe – jeśli do pracy jeździłaś autobusem – zamień to na spacer. Na początek możesz wysiadać dwa przystanki szybciej. Jeździłaś po niewielkie zakupy autem? Zacznij chodzić pieszo. Są to małe, lecz znaczące dla naszego organizmu zmiany.
Chodząc regularnie na spacery zobaczysz efekty – ospałość, problemy z koncentracją znikną, a waga będzie utrzymywać się w normie.