Szydełkowanie – czym jest to mniej popularne hobby i co potrzebujesz żeby zacząć szydełkować?

Liczne badania naukowe dowodzą, że w utrzymaniu dobrej kondycji psychicznej pozwala człowiekowi wykonywanie czynności, które sprawiają przyjemność, czyli hobby. Jest wiele czynności, które mogą stać się naszą pasją, dziś jednak zagłębimy się w temat szydełkowania.

Czym jest szydełkowanie?

Szydełkowanie owiane jest wieloma stereotypami. Kojarzone jest bowiem głównie z zajęciem wykonywanym przez osoby w podeszłym wieku. Jest to jednak aktywność, które docenią osoby zarówno bardzo młode jak i te starsze. Szydełkowanie może być formą aktywności, która pozwoli na zdystansowanie się od problemów dnia codziennego przy jednoczesnym poczuciu produktywnego spędzenia czasu. Robótki ręczne mogą być niesamowitą formą zabawy i twórczej realizacji. Dla niektórych robótki ręczne przerodziły się z pasji we własny biznes. Rękodzieło jest coraz chętniej kupowane, a cuda jakie można stworzyć na szydełku potrafią zachwycić.

Aby rozpocząć swoją przygodę z szydełkowaniem warto poznać jego podstawy. Jeżeli w naszym otoczeniu nie ma osoby, która mogłaby nas tego nauczyć z sieci znajdziemy ogromna ilość filmów i artykułów, z których można czerpać wiedzę. Warto na początku swojej przygody zacząć od prostych projektów. Najczęściej jest to szalik czy czapka. Początki bywają trudne, nie warto się jednaj zrażać, bo trening czyni mistrza.

Aby rozpocząć szydełkowanie potrzebne będą nam:

  1. szydełko – początkującym poleca się te aluminiowe, ponieważ są lekkie, tanie i gładkie;
  2. włóczka – na początek dobrze wybrać tę bawełnianą;
  3. znaczniki – pozwalają zaznaczać kolejne rzędy szydełkowania.

Koszt zestawu dla początkujących to zaledwie kilkunastu złotych.